BSA | The Software Alliance

Wróć do listy klientów

BSA zaprasza przedstawicieli polskich instytucji i firm na konferencję poświęconą ochronie przed cyberzagrożeniami

Celem konferencji "Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo" jest przegląd najnowszych cyberzagrożeń w kontekście wdrożenia przez firmy i instytucje skutecznej ochrony przed nimi. Wydarzenie jest adresowane do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach – zarówno w przedsiębiorstwach, jak i jednostkach administracji publicznej. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, wydziałów Policji dw. z cyberprzestępczością oraz eksperci ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości reprezentujący czołowe międzynarodowe firmy (Microsoft Digital Crimes Unit, Symantec, PwC). Konferencja odbędzie się 19 października 2016 roku w Polonia Palace Hotel w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja to kolejna inicjatywa BSA skierowana do polskich instytucji i dużych firm. Będziemy kontynuować działania edukacyjne ponieważ, jak wynika z najnowszego światowego badania oprogramowania komputerowego1, aż 48% oprogramowania jest wykorzystywane w Polsce bez licencji, pomimo jego ścisłego związku z cyberzagrożeniami, w tym złośliwym oprogramowaniem. Tym ostatnim, według analityków IDC2, zainfekowanych jest w Polsce 21% komputerów. W tym kontekście niepokojące są dane pochodzące z ostatniego raportu Symantec3, dotyczące 2015 roku: w tym okresie wygenerowano ponad 431 mln nowych wariantów złośliwego oprogramowania, 1 na 220 wysłanych na całym świecie maili zawierał malware a codziennie atakowanych było 1.1 mln stron Internetowych, najczęściej w celu kradzieży wrażliwych danych, w tym tożsamości. Dodam, że w całym 2015 roku cyberataki kosztowały firmy na całym świecie łącznie ponad 400 mld USD – powiedział Bartłomiej Witucki, przedstawiciel BSA w Polsce.

W konferencji, w roli prelegentów i uczestników debaty, wezmą udział najwyższej klasy eksperci: gen. Włodzimierz Nowak, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, Piotr Januszewicz, zastępca dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, mł. insp. Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, mł. insp. Ryszard Piotrowski, naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Mariusz Klimczak, partner w PwC, Roman Skrzypczyński, ekspert ds. cyberprzestępczości w PwC, Krzysztof Bączkiewicz, ekspert w dziedzinie zarządzania zasobami informatycznymi i bezpieczeństwa informatycznego, członek ISO WG21 oraz współautor normy ISO/IEC 19770-1, Tomasz Byjoś, główny specjalista ds. systemów informatycznych w Totalizatorze Sportowym, a także goście z zagranicy: Marja Laitinen, Senior Attorney w Microsoft Digital Crimes Unit oraz Zoltán Précsényi, dyrektor Government Affairs EMEA w firmie Symantec.

Konferencję zakończy debata pt. "Jak skutecznie chronić się przed cyberatakami?". Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Rejestracja uczestników
Konferencja odbędzie się 19.10.2016 w Polonia Palace Hotel w Warszawie, w godz. 10.00-13.30. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach, które jeszcze nie zarejestrowały swojego udziału, mogą to zrobić poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorami są BSA i Dziennik Gazeta Prawna.

BSA zaprasza także do udziału w odpłatnym szkoleniu on-line SAM Advantage. Jego adresatami są osoby odpowiedzialne w przedsiębiorstwach za zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym. Ukończenie szkolenia pozwala na rzetelną ocenę efektywności aktualnych procesów zarządzania oprogramowaniem SAM (Software Asset Management) według wymagań obowiązującej normy ISO/IEC 19770-1. Dla uczestników konferencji szkoleniowej "Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo", BSA przygotowało 40% rabat. Warto odbyć to szkolenie, zważywszy iż opracowanie i wdrożenie sensownej strategii cyberbezpieczeństwa wymaga wcześniejszego wdrożenia najlepszej praktyki zarządzania zasobami informatycznymi SAM, stanowiącej fundament bezpieczeństwa informatycznego – dodaje Witucki.

Szkolenie SAM Advantage
Więcej informacji na temat szkolenia SAM Advantage oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie poświęconej działaniom edukacyjno-szkoleniowym BSA w Polsce: sam-advantage.pl. W ramach portalu został także udostępniony darmowy e-book "Zarządzanie oprogramowaniem. To da się zrobić" autorstwa Krzysztofa Bączkiewicza, eksperta w dziedzinie zarządzania zasobami informatycznymi i bezpieczeństwa informatycznego, członka ISO WG21 oraz współautora normy ISO/IEC 19770-1. Rejestracji udziału w szkoleniu SAM Advantage można także dokonać bezpośrednio na stronie: samadvantage.org

1 BSA Global Software Survey 2016
2 Unlicensed Software & Cybersecurity Threats (IDC 2014)
3 Internet Security Threat Report (Symantec 2016)

***

BSA | The Software Alliance (BSA) jest światową organizacją reprezentującą branżę oprogramowania komputerowego przed rządami i na rynku międzynarodowym. Członkowie BSA to jedne z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Przyczyniają się do rozwoju oprogramowania, które pobudza rozwój gospodarczy i poprawia jakość współczesnego życia. Z siedzibą w Waszyngtonie i działając w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym w Polsce, BSA jest pionierem programów zgodności licencyjnej, które promują wykorzystanie legalnego oprogramowania oraz prowadzi międzynarodową politykę, która pobudza rozwój innowacji technologicznej oraz gospodarki cyfrowej.