BSA | The Software Alliance

Wróć do listy klientów

DocuSign dołącza do grona członków BSA

Do grona członków BSA dołączyła firma DocuSign, pionier w zakresie technologii eSignature i usług Digital Transaction Management (DTM), wyznaczający ogólnoświatowe standardy w tej branży. DocuSign będzie miała wkład w priorytetowe kierunki działań BSA dotyczące m.in. danych i własności intelektualnej. 

DocuSign zmienia sposób zawierania transakcji dzięki umożliwieniu ponad 200 mln użytkownikom w 188 krajach podpisywania, wysyłania i zarządzania umowami w dowolnej chwili, z dowolnej lokalizacji i z każdego urządzenia. DocuSign zastępuje drukowanie, wysyłanie faksów, skanowanie i przesyłanie dokumentów pocztą, oferując łatwiejszy, szybszy i bardziej wiarygodny sposób na zdigitalizowanie każdej zgody czy decyzji. 

Nasza firma pomaga jednostkom i organizacjom każdego rozmiaru, z każdej branży i lokalizacji zawierać transakcje szybko, łatwo i bezpiecznie. Wraz z dynamicznie postępującą globalną ekspansją i intensywnym rozwojem naszego biznesu, dostrzegamy potrzebę m.in. występowania przed rządami i instytucjami w sposób przemyślany, aby współtworzyć zasady, które przyczynią się do dalszego rozwoju cyfrowej ekonomii – powiedział Reggie Davis, Dyrektor ds. Prawnych w DocuSign i zarazem nowy członek zarządu BSA.

90% liderów biznesu wymienia innowacje w zakresie przetwarzania danych jako jeden z kluczowych zasobów i jeden z najważniejszych czynników różnicujących dla firmy, na równi z takimi podstawowymi zasobami jak siła robocza czy kapitał. DocuSign pokazuje, w jaki sposób oprogramowanie może przynieść korzyści w różnych obszarach biznesu. Jej rozwiązania nie tylko optymalizują i ulepszają procesy poprzez wyeliminowanie podpisu na papierze, ale też pozwoliły jak dotąd zaoszczędzić ponad 10 mld kartek papieru – powiedziała Victoria A. Espinel, Prezydent i Dyrektor Generalny BSA.

Organizacje, które korzystają z rozwiązań DocuSign osiągają swoje cele szybciej, mniejszym kosztem, bezpieczniej i zgodnie z założeniami, a także przy lepszej dbałości o środowisko naturalne. Średnio 85% transakcji zawieranych przy użyciu DocuSign zostaje przeprowadzonych w mniej niż dzień, 64% w mniej niż godzinę, a 53% w 15 minut lub mniej. Jest to zdecydowanie szybsza droga, w porównaniu z dniami lub tygodniami, które muszą upłynąć w przypadku transakcji zawieranych drogą tradycyjną. DocuSign pozwala zaoszczędzić średnio 36.44 USD na dokumencie, a co za tym idzie przekłada się na zwiększenie produktywności i przychodów. Potwierdza to przewagę DocuSign nad tradycyjną, papierową metodą.

Więcej informacji o DocuSign na stronie www.docusign.com

***

BSA | The Software Alliance (BSA) jest światową organizacją reprezentującą branżę oprogramowania komputerowego przed rządami i na rynku międzynarodowym. Członkowie BSA to jedne z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Przyczyniają się do rozwoju oprogramowania, które pobudza rozwój gospodarczy i poprawia jakość współczesnego życia. Z siedzibą w Waszyngtonie i działając w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym w Polsce, BSA jest pionierem programów zgodności licencyjnej, które promują wykorzystanie legalnego oprogramowania oraz prowadzi międzynarodową politykę, która pobudza rozwój innowacji technologicznej oraz gospodarki cyfrowej.